Služby triple-play umožňujú zákazníkom, ktorý si objednajú od operátora naraz internet, televíziu aj telefóniu prípadne pri dual-play len internet a TV prípadne TV a telefonovanie ušetriť na kombinácii služieb. Predpokladom, aby ste mohli skombinovať služby rôznych operátorov do jedného balíčka je mať vypršanú viazanosť na všetky časti triple-play. Na porovnat.sk si viete presne vyhľadať ponuku kombinácie TV, internetu aj telefónu prípadne internetu a TV, ktorú viete dostať na svojej adrese. Takéto pokrytie závisí od technologickej dostupnosti pripojenia. 


Pri výbere je vhodné zvážiť, či naozaj všetky 3 časti ponuky operátora využijete, alebo Vám v skutočnosti stačí dvojkombinácia TV a internet, ktorá môže byť lacnejšia. Naopak, niekedy triple-play ponuka od jedného operátora môže byť celkovo drahšia ako jedna či dve služby od konkurencie. 


Ponuky triple-play často obsahujú ďalšie benefity, ktoré nájdete v detailoch.  Môžu obsahovať zľavy na zariadenia potrebné k prevádzkovaniu služby a podobne či bezplatné služby ako je TV archív, predplatné k videopožičovni alebo služby mobilnej televízie.